Rietavas

8-448-42600
+370 673 72001

Palanga

+370 603 05028

Kretinga

8-445-40600
+370 673 72011
Artimiausiomis lapkričio mėnesio dienomis Kretingoje darbą pradės nauja medicinos įstaiga – klinika „Ave Medica“ ir medicininių tyrimų laboratorijos „Antėja“ padalinys. Ir „Ave Medica“ klinikų tinklo direktorius gydytojas onkologas-chemoterapeutas Grinvydas Butrimas, ir Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė laboratorijos „Antėja“ direktorė medicinai gydytoja Dangira Babenskienė tvirtino, jog ši medicinos įstaiga pasirengusi rūpintis kretingiškių sveikata ir suteikti aukščiausio lygio paslaugas.

„Mūsų tikslas – pagerinti sveikatos paslaugų prieinamumą ir teikti aukšto lygio paslaugas, – apie prisiimtą iššūkį kalbėjo „Ave Medica“ klinikų tinklo direktorius G. Butrimas. – Mums žinoma, jog Kretingoje trūksta gydytojų specialistų, todėl pacientai priversti važiuoti į Klaipėdą ar kitus didmiesčius, norėdami gauti antrojo lygio paslaugas. Bandome užpildyti šią nišą.“

Klinikoje „Ave Medica“ bus teikiamos pirmojo ir antrojo lygio sveikatos priežiūros paslaugos. Su pacientais klinikoje dirbs šeimos gydytojai, odontologai, gydytojai specialistai. G. Butrimo teigimu, pacientai turės galimybę konsultuotis pas akušerį-ginekologą, kardiologą, neurologą, reumatologą, ortopedą-traumatologą, pulmonologą, chirurgą, dermatovenerologą, onkologą, taip pat dirbs gydytojai, kurių specializacija – vaikų ligos.

Kokybiškam medikų darbui ir kokybiškoms sveikatos priežiūros paslaugoms užtikrinti klinika „Ave Medica“ aprūpinta itin modernia odontologijos įranga, šiuolaikišku ultragarso aparatu, teikiančiu galimybę tiksliai diagnozuoti širdies ir kraujagyslių ligas – jomis skundžiasi vis didesnė dalis mūsų visuomenės žmonių, ypač – vyresnio amžiaus, taip pat – ginekologines, urologines, sąnarių ligas, ultragarsu bus atliekami ir pilvo ertmės organų tyrimai.

„Tai ir yra geroji žinia Kretingos krašto žmonėms, kuriems iki šiol daugelio specialistų tekdavo ieškoti Klaipėdoje. Dabar gi antrojo lygio specialistai pacientų lauks „Ave Medica“ klinikoje, ir specialistai su šeimos gydytojo siuntimu pacientus priims nemokamai. Tačiau ir mūsų klinikoje dirbs šeimos gydytojai, prie kurių netrukus bus galima prisirašyti ir tada visą sveikatos paslaugų paketą pacientai gaus po vienu stogu. Manau, kad miesto gyventojai įvertins tokį patogumą“, – kalbėjo G. Butrimas.

Jis atkreipė dėmesį į tai, jog klinika „Ave Medica“ bendradarbiauja su Teritorine ligonių kasa, todėl būtiniausios paslaugos bus teikiamos nemokamai, dalis specialistų konsultacijų taip pat bus kompensuojama, kadangi valstybė kiekvienais metais skiria dotacijų ne tik valstybinėms, bet ir privačioms gydymo įstaigoms. Taip pat klinika numato galimybę už kai kurias paslaugas atsiskaityti dalimis. Be to, atsižvelgiant į pacientų pageidavimus, jų srautus, poreikius, bus ieškoma naujų specialistų, diegiamos naujos sveikatos paslaugos.

„Mūsų klinika „Ave Medica“ duris pacientams atvers jau lapkričio 9 dieną, Birutės g. 1. O kitądien – Rietave, Plungės g. 31. Dirbsime nuo ankstaus ryto – 7.30 val. iki 19.30 val., kad gyventojai, planuodami savo laiką, pas gydytoją galėtų apsilankyti iki ar po darbo valandų“, – tapti klinikos pacientais kvietė G. Butrimas.

Medicininių tyrimo laboratorijos „Antėja“ padalinys Kretingoje taip pat padidins kokybiškų tyrimų prieinamumą Kretingos krašto žmonėms, o medikams leis greičiau ir efektyviau diagnozuoti klastingas ligas.

„Kretingiškiai mūsų laboratorijoje galės gauti visus aukštos kokybės kraujo tyrimus, kurių rezultatai pripažįstami ne tik Lietuvos, bet ir užsienio gydymo įstaigose. Atlikus tyrimus pacientai neretai siunčiami gydytis į universitetines klinikas, ir tyrimus tekdavo kartoti. Atlikus tyrimus „Antėjoje“, tyrimų kartoti nebereikia, o esant poreikiui tyrimų rezultatai išduodami anglų kalba ir pripažįstami užsienio sveikatos priežiūros įstaigose“, – teigė laboratorijos „Antėja“ direktorė medicinai gydytoja D. Babenskienė.

Anot jos bei laboratorijos „Antėja“ generalinio direktoriaus Vido Gedučio, ši laboratorija – Baltijos šalyse vienintelė visiškai robotizuota ir viena pirmųjų Lietuvoje akredituota pagal tarptautinius standartus. Robotus „Antėja“ pasitelkė dėl išaugusių tyrimų kiekio ir tyrimų tikslumui keliamų itin aukštų rezultatų: prieš metus Kaune pastatyta pirmoji Baltijos šalyse robotų ir automatinių analizatorių linija tyrimus leidžia atlikti greičiau, tiksliau ir išvengiant žmogiškųjų klaidų.

Laboratorija „Antėja“ turi padalinius visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kuriasi ir rajonų centruose. Pasak V. Gedučio, laboratorijos padalinio Kretingoje atsiradimas susijęs su nuoseklia įmonės strategija: „Mes norime, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių turėtų galimybę gauti kokybiškus, robotizuotoje ir akredituotoje laboratorijoje atliekamus tyrimus, kurių poreikis didėja, nes žmonės tampa sąmoningesni ir pradeda labiau rūpintis savo sveikata, daugiau dėmesio skiria tyrimams.“

Gydytojos D. Babenskienės pastebėjimu, laiku atlikti tyrimai padeda apsisaugoti nuo netikėtų mirčių ir ligų komplikacijų: „Laboratorinė diagnostika yra pažengusi tiek, kad pirmieji pokyčiai kraujyje pastebimi gana anksti, nors žmogus jokių ligos simptomų nejaučia. Todėl ir reikia atlikti kraujo tyrimus, kad būtų galima laiku įspėti apie gresiančią ligą.“

Atlikus kraujo tyrimus, galima diagnozuoti daugelį klastingų ligų: anemiją, arba mažakraujystę, mikroelementų ir vitaminų stoką, dažnėjančias alergijas, skydliaukės, inkstų, kasos funkcijų sutrikimus, virusinius hepatitus bei kitas pavojingas infekcijas. Tačiau pirmiausia medikai pataria atlikti tyrimus, kurie padeda diagnozuoti didelį mirtingumą Lietuvoje sukeliančius susirgimus, tai yra – pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų bei onkologinių susirgimų.

„Cholesterolio ir jo frakcijų, vyrų prostatos ir moterų kiaušidžių vėžio žymenų, mikroelementų kiekio ir bendraklinikiniai kraujo tyrimai, manyčiau, yra patys svarbiausi. Atlikus profilaktinius tyrimus galima tiksliau sužinoti apie sveikatos būklę, anksti diagnozuoti ligos pradžią ir laiku paskirti gydymą“, – skirti deramą dėmesį savo sveikatai ragino gydytoja D. Babenskienė.

Kadangi trūksta finansavimo, šeimos gydytojai ne visada gali skirti daugiau nemokamų tyrimų negu leidžia normos. Suprasdama šią problemą ir būdama socialiai atsakinga laboratorija „Antėja“ sudaro galimybę tam tikrus tyrimus atlikti už mažesnę kainą, o kai kuriuos – visiškai nemokamai.

„Mūsų įmonė pasirengusi atsakingai pasirūpinti kretingiškių sveikata, todėl nuolat skelbsime akcijas, sveikatos mėnesius, per kuriuos tyrimus bus galima atlikti nemokamai ar su nuolaida, – pažadėjo D. Babenskienė. – Mums svarbu, kad žmogus ateitų, pasitikrintų ir laiku sužinotų apie riziką sirgti viena ar kita liga, o sužinojęs – pradėtų laiku gydytis.“

„Sveikatos“ informacija
DMC Firewall is a Joomla Security extension!