Informacija iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo, DĖL karantino Lietuvos respublikos TERITORIJOJE PASKELBIMO
3.4. Dėl sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo:
3.4.1. Sveikatos priežiūros specialistų, aukštųjų universitetinių ir neuniversitetinių mokyklų studentų, rezidentų ir infrastruktūros pasitelkimas, nesvarbu, koks jų pavaldumas.
3.4.2. Stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas:
3.4.2.1. Veiklos perorganizavimas valdant pacientų srautus, infrastruktūrą ir materialiuosius bei žmogiškuosius išteklius.
3.4.2.2. Planinių operacijų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba labai pablogėtų jo būklė.
3.4.2.3. Planinių hospitalizacijų dėl kitų diagnostinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas.
3.4.2.4. Pacientų lankymo draudimas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymą gydančio gydytojo leidimu.
3.4.2.5. Medicininės reabilitacijos paslaugų teikimo ribojimas, išskyrus tuos atvejus, kurių nesuteikimas lemtų paciento neįgalumą.
3.4.3. Ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas:
3.4.3.1. Paslaugų teikimas nuotoliniu būdu: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojų tarpusavio konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos.
3.4.3.2. Planinių konsultacijų, diagnostinių, profilaktinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinąjai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė.
3.4.3.3. Paslaugų namuose teikimo ribojimas, išskyrus ambulatorinės slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugas namuose.
3.4.3.4. Ambulatorinių medicininės reabilitacijos paslaugų teikimo atidėjimas.
3.4.3.5. Profilaktinių patikrinimų ir prevencinių programų vykdymo atidėjimas.
3.4.3.6. Planinių skiepijimų perorganizavimas, numatant pacientų srautų valdymą.
3.4.4. Odontologijos paslaugų teikimo atidėjimas, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą.
3.4.5. Vaistinių veiklos perorganizavimas, siekiant išvengti tiesioginio asmenų kontakto.
3.4.6. Visuomenės sveikata:
3.4.6.1. Visuomenės sveikatos stiprinimo, lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos priemonių atidėjimas.
3.4.6.2. Visuomenės sveikatos saugos kontrolės planinių patikrinimų atidėjimas.
3.4.6.3. Kitų nebūtinų visuomenės sveikatos priemonių atidėjimas.
Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Koronaviruso karštoji linija – 1808.
Daugiau informacijos apie karantiną Lietuvoje:
AKTUALIAUSI APRIBOJIMAI GYVENTOJAMS:
1. Uždraudžiama užsieniečiams atvykti į Lietuvą, išskyrus specialius atvejus. Mažinamas pasienio punktų skaičius. Įvedamas laikinas tranzitas per Lietuvą iki kovo 19 00:00 val.
2. Lietuvos piliečiams draudžiama išvykti, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat VSAT vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.
3. Ribojamas tarpmiesitinis ir priemiestinis keleivinio transporto intensyvumas - leidžiamas tik sėdimų vietų užėmimas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.
4. Viešajame sektoriuje darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai tai neįmanoma. Taip pat rekomenduojama elgtis ir privačiam verslui.
5. Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas.
6. Rekomenduojama atsiskaitymams naudoti ne grynuosius pinigus.
7. Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse oranizuojami renginiai bei draudžiami susibūrimai.
8. Viešojo maitinimosi įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veiklos draudimas, išskyrus, kai maistas gaminamas išsinešimui. Parduotuvių, išskyrus maisto prekių, prekybos centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių parduotuves, turgaviečių, išskyrus maisto, veiklos draudimas, išskyrus internetinę prekybą ir kai prekės pristatomos gyventojams, grožio paslaugų draudimas.
9. Draudžiamas pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės ir vaikų iki 14 metų lankymą, gydančio gydytojo leidimu,.
10. Paslaugų teikimas nuotoliniu būdu: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijosm elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojo-gydytojui konsultacija, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacija.
Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso galima skambinti į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą visą parą:
-
+370 618 799 84 (Vilnius),
-
+370 616 945 62 (Kaunas),
-
+370 620 775 47 (Klaipėda).
Daugiau informacijos galite rasti: //nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/efektyviausios-priemones-koronaviruso-prevencijai-konsultavimas-ir-grizusiu