SKAMBUČIŲ CENTRO TEL:
+370 604 41 550

Klaipėda

+370 604 41550

Rietavas

8-448-42600
+370 673 72001

Palanga

+370 603 05028

Kretinga

8-445-40600
+370 673 72011

Migrena - tai ne paprastas galvos skausmas. Tai neurologinė būklė, kuri sukeldama laikinus cheminių medžiagų, nervų ir kraujagyslių pokyčius smegenyse veikia mūsų nervų sistemą.

Migrena yra dažna ir plačiai paplitusi liga. Pasaulyje maždaug vienas iš septynių žmonių kenčia nuo nuolat pasikartojančių migrenos priepuolių. Kaip žinia, migrena labiau paplitusi moterų gretose. Migrenos simptomai prasideda jaunystėje, o labiausiai yra paplitusi 22-55 amžiaus grupėje.

Yra daug atliktų tyrimų, kuriais bandoma išsiaiškinti migrenos atsiradimo priežastis, tačiau konkretūs veiksniai sąlygojantys migrenos išsivystymą nėra aiškūs. Migrenos priepuolius gali inicijuoti maistas, stresas, alkoholiniai ar gaivieji gėrimai, miego rėžimo pokyčiai, įvairūs aplinkos veiksniai (klimato permainos, tvankus oras), hormoniniai pokyčiai, pojūčių dirgikiai - ryškios šviesos, stiprūs kvapai, skardūs garsai ar mirksinčios šviesos.

Dažniausiai pasireiškiantys migrenos simptomai yra tvinkčiojantis galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, jautrumas šviesai ir triukšmui, mieguistumas. Kiti galintys pasireikšti simptomai - viduriavimas, pilvo skausmas, pusiausvyros sutrikimas, galvos svaigimas, prakaitavimas ir kt. 

Svarbiausias žingsnis yra išmokti kontroliuoti migrenos priepuolius. Svarbu pasirinkti sveiką gyvenimo būdą, vengti stresinių situacijų ir kiek įmanoma išvengti migreną sukeliančių veiksnių poveikio. Efektyviai kontrolei yra naudinga pildyti migrenos kalendorių ar dienyną tam, kad atsektumėte dažniausiai pasitaikančius ir migreną sukeliančius veiksnius. Paprasčiausia migrenos valdymo priemonė – sveikas gyvenimo būdas: reguliariai sportuoti, pakankamai miegoti ir gerai maitintis, taip pat gerti užtektinai vandens, kad organizmas nepatirtų dehidratacijos. Visa tai padeda valdyti migreną, o tuo pačiu suteikia daug kitokios naudos jūsų sveikatai.

Žinoma, efektyviam migrenos gydymui yra svarbu reguliariai vartoti gydytojų paskirtus vaistus. Visgi, per dažnas vaistų nuo galvos skausmo vartojamas yra nerekomenduojamas, nors dažnai tai yra pagrindinis būdas skausmui malšinti. Yra dviejų vaistų tipai: 

- vaistai migrenos priepuoliui gydyti. Vaistai vartojami migrenos priepuolio metu, siekiant sumažinti galvos skausmą. 

- vaistai migrenos profilaktikai. Paprastai jie skiriami tuometm kai per mėnesį patiriama daugiau nei keturis migrenos priepuolius.

Džiaugiamės ,,Ave Medica" klinikos gydytojų komandos būryje turėdami gydytoją neurologę bei sergančiųjų migrena asociacijos narę - Eglę Gasiūnaitę.

Ši organizacija atstovauja sergančiųjų migrena piliečių teises ir interesus bei juos gina. Vienyja ir teikia pagalbą šia liga sergantiems Asociacijos nariams bei jų šeimos nariams. Organizuoja migrena sergančių ligonių švietimą, konsultavimą ir priežiūros programas.

Internetinė registracija.

Our website is protected by DMC Firewall!