SKAMBUČIŲ CENTRO TEL:
+370 604 41 550

Klaipėda

+370 604 41550

Rietavas

8-448-42600
+370 673 72001

Palanga

+370 603 05028

Kretinga

8-445-40600
+370 673 72011

 

Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį pastebime vos pažvelgę į žmogų – jo šypsena. Tačiau estetiškai ir sveikai atrodančiais dantimis džiaugtis gali ne kiekvienas, nes šypsotis ir gyventi pilnavertį gyvenimą trukdo prarasti dantys.

Kas gali gauti kompensaciją?

- Kompensacija dantų protezavimui skiriama  asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius; asmenims, kurie pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais.  - kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, ir tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio); kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio.

- Vaikams iki 18 metų kompensacija skiriama tiems kurių kramtymo sistema dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartiniais apsauginiais metaliniais vainikėliais; kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavo, kai protezuojama ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezais, išskyrus dantų protezų gamybai skirtas skaitmenines technologijas. 

- Asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, jei po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties; jei atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija. Nuo ko pradėti? 

Pirmiausia reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą, kuris įvertinęs burnos sveikatos būklę, nustatys ar asmuo atitinka reikalavimus ir ar gali gauti kompensaciją dantų protezavimui. Sekantis žingsnis - apsilankymas pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (PAASPĮ), kur bus užpildytos reikamos formos ir dokumentai. 

Norint gauti dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, reikia pateikti:

- pažymą, apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas kompensuojamas iš PSDF biudžeto, 

- asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Prie „Ave Medica" klinikų prisirašiusiems pacientams visus reikiamus dokumentus sutvarkome patys, todėl vienintelis dalykas, kurį reikia padaryti, tai užsiregistruoti ir atvykti gydytojo odontologo konsultacijai.

„Ave Medica" klinikos yra sudariusios sutartį su TLK, todėl visi kandidatai į kompensaciją gali apsilankyti ir protezuotis mūsų klinikose. Teikiamos dantų protezavimo paslaugos kompensuojamos iš PSDF biudžeto lėšų Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka.

Iš TLK gausite du laiškus. Pirmajame laiške asmuo yra informuojamas apie įstojimą į eilę bei nurodomas eilės numeris. Gavus pirmąjį laišką, asmuo gali pradėti gydytis ir protezuotis, tačiau kol kas išlaidas reikės padengti iš savo lėšų. 

Net ir sumokėjus už dantų protezavimą iš savo kišenės, asmenys turi teisę į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensaciją. Tokiu atveju TLK reikia pateikti prašymą, kuriame būtų nurodoma banko sąskaita, į kurią pageidaujama pervesti kompensacijos sumą. Eilei atėjus TLK informuoja asmenis ir padengia nustatytą sumą už dantų protezavimą.

Asmenims, neturintiems ar nenorintiems mokėti iš savo kišenės reikia laukti antrojo TLK laiško, kuriuo pranešama, jog protezuotis eilė atėja. Tačiau šio laiško laukimas gali užtrukti metus, du ar net daugiau. 

Kokia suma kompensuojama? 

Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. kompensuojama suma yra:

Pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims paprastai yra suteikiama kompensacija iki 504,81 eurų, o išimtiniais atvejais – iki 1553,24 eurų. Pastaroji suma taip pat yra suteikiama vaikams iki 18 metų.

! Viršijus nustatytą kompensuojamą sumą, skirtumą pacientas apmoka savo lėšomis.

„Ave Medica" klinika kviečia visus nemokamai konsultacijai dėl dantų protezavimo! 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!